• O nas

HISTORIA MARKI MATIS PARIS:

MATIS Paris powstał w roku 1985 kiedy właściciel Robert Walock kupił niezależne istniejące laboratorium w celu zrealizowania jego wizji zrewolucjonizowania świata kosmetologii i pielęgnacji skóry, pola które jego zdaniem potrzebowało nowości.

Jego wizją było wprowadzenie najnowocześniejszych dostępnych technologii do produkcji, nawet jeśli miała by być to premiera w kosmetologii. Był on pionierem we wdrażaniu biochemii do pielęgnacji skóry, używania biologicznych lub roślinnych komórek, ulepszania ich właściwości i pomnażania w procesie tworzenia aby zapewnić lepsze i trwałe rezultaty. Wszystkie produkty zostały w całości stworzone i wyprodukowane przez badaczy MATIS.

Awangardowy duch Roberta Walocksa połączony z dynamizmem Patricii Brot Waloc - jego żony i promotora esencji MATIS szybko uczyniły z MATIS słynną markę produktów do pielęgnacji skóry w 60 krajach i wyborem numer jeden w ponad 6500 saunach, salonach odnowy, uzdrowiskach, przychodniach, perfumeriach i sklepach specjalistycznych.

Wizja Roberta Walocksa dotycząca pielęgnacji farmaceutycznej skóry nie znaczyły dla niego pozbawienia produktów uroku. Produkty nadal musiały dobrze wyglądać, pachnieć i być przyjemne w dotyku tak aby pobudzić uwolnienie endorfin, hormonu przyjemności, aby zapewnić jeszcze lepsze rezultaty. Dzięki wzmożonym Badaniom i Rozwojowi oraz słuchaniu potrzeb konsumenta, pan Walock stworzył koncept MATIS Paris "Nauki z Czułym Dotykiem" aby oferować produkty które są bardzo wydajne, nowoczesne i przyjemne w użyciu.

Badania i Rozwój odbywają się w laboratoriach firmy MATIS we współpracy z Francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych. Mająca 161.000 kwadratowych stóp powierzchni fabryka farmaceutyków jest przykładem zastosowań nowoczesnej techniki z próżniowymi liniami produkcji, zintegrowanym obwodem chłodzenia, testami klimatycznymi i filtracyjnymi pomieszczeniami. Wszystkie produkty są testowane podczas wszystkich etapów produkcji, a testy skuteczności przeprowadzane są w szpitalach pod nadzorem medycznym niezależnego laboratorium. MATIS zarówno nie testuje swoich produktów na zwierzętach jak i nie stosuje składników pochodzenia zwierzęcego.